طراحی وب

مهمترين فاکتور ها در طراحي وب Dynamic، محتوای سايت، سرعت نمايش سايت و قابليت دسترسي کاربران به اطلاعات سايت است. آمار بيانگر آنست که ٨٥٪ مراجعه به ساِيت های اينترنتي از طريق موتورهای جستجو صورت می پذيرد سايتی گه در صفحات اول موتور های جستجو يافت نشود مانند آنست که وجود خارجی ندارد. لذا امروزه کد گزاری صفحات طراحي شده اهميت بسيار زيادی دارد. موتورهای جستجو کد گزاری غير علمی را spam تلقی کرده و ممکن است سايت را برای هميشه از لیست خود خارج نمايند.

از سوی ديگر با توجه به تعداد سايت های اينترنتي، کاربران با سرعت از جستجو در سايتی که دارای زمان طولانی Download بوده و يا به صورت پيچيده و پازل گونه طراحی شده منصرف می شوند.

مهمترين فاکتور ها در طراحي وب Dynamic، محتوای سايت، سرعت نمايش سايت و قابليت دسترسي کاربران به اطلاعات سايت است

در طراحي وب اصطلاحاتي مرسوم است كه دانستن آن به شما كمك مي كند در زير فهرستي از اين اصطلاحات را تهيه كرده ايم.

1- Home Page
2- سايت (صفحه) استاتيك
3- سايت (صفحه) دايناميك
4- سايت (صفحه) برنامه نويسي شده
5- طراحي انيميشن Flash
6- طراحي لوگو
7- دوزبانه بودن
8- قالب يا Template

Home Page

به اولين صفحه نمايشي هر سايت معمولا Home Page مي گويند. اهميت اين صفحه از آنرو است كه اولين برخورد مخاطب شما با سايت شما از طريق اين صفحه انجام مي گيرد . از اينرو اين صفحه علاوه بر آنكه معرف سليقه شما مي باشد مانند ويترين موجب معرفي کسب و کار شما و جلب مخاطب شما مي شود. از طرف ديگر فرم كلي اين صفحه معمولا بعنوان قالب صفحات ديگر استفاده مي شود و سرانجام اينكه اين صفحه از ديد موتورهاي جستجوگر مهمترين صفحه است و بايد به نوعي طراحي شود كه براي كلمات كليدي مربوط به كار شما در موتورهاي جستجو گر بيشترين امتياز ممكن را بياورد. از اينرو طراحي اين صفحه از بقيه صفحات سايت شما مهمتر، دقيقتر و زمانبر تر است.

سايت (صفحه) استاتيك

در طراحي وب سايت به صفحه اي استاتيك گفته مي شود كه كليه اجزا آن صفحه به صورت ثابت باشند و به كارهايي كه مخاطب انجام مي دهد عكس العمل و پاسخ ندهد.

سايت (صفحه) دايناميك

در طراحي وب سايت به صفحه اي گفته مي شود كه بعضي از اجزا تشكيل دهنده آن صفحه نسبت به اعمال كاربر، عكس العمل يا پاسخ گرافيكي (يا غير گرافيكي)ب دهد و از اين طريق مخاطب را به خود جلب كند و يا او را در استفاده ساده تر از سايت كمك كند. طراحي اينگونه صفحات به نسبت صفحات استاتيك زمان بيشتري نياز دارد.


طراحي وب سايت داینامیک

سايت (صفحه) برنامه نويسي شده

در طراحي وب سايت به صفحه اي برنامه نويسي شده گفته مي شود كه به صورت برنامه (CGI‌يا PHP يا ASP) در سرور قرار گرفته باشد و خروجي هر صفحه در هربار توسط سرور و بنا به آن برنامه ايجاد شود. از اينرو خروجي صفحات كاملا به روز و مطابق نياز مراجعه كننده خواهد بود.

امروزه هيچ سايت معتبري در دنيا وجود ندارد كه تعداد از صفحات و يا تمامي صفحات آن حاصل برنامه نويسي نباشد.

طراحي انيميشن Flash

در طراحی وب سایت طراحي انيميشن موجب جذابيت بيشتر سايت مي گردد. بعضي از سايت ها از اين امكان جهت نمايش تيزر و يا فيلم تبليغي در ابتداي سايت خود استفاده مي كنند و يا كل سايت خود را بر اساس آن ايجاد مي كنند كه علاوه بر هزينه بالا به علت حجم زياد معمولا باعث مي شود كه كاربر از سايت مايوس شود و همچنين از نظر موتورهاي جستجو گر از ارزش سايت كاسته مي شود.

طراحي لوگو

طراحي لوگوي مجموعه شما به صورت انيميشن و يا ثابت كه قابل استفاده در وب باشد را طراحي لوگو مي نامند.

طراحي لوگوي مجموعه شما به صورت انيميشن و يا ثابت


دوزبانه بودن

طراحی وب سايت به گونه اي كه مخاطب بتواند زبان مورد نظر خود را انتخاب كند و مطالب سايت را در آن زبان ببيند، طراحي وب به صورت چندزبانه مي گويند. يعني بر اساس كشوري كه مخاطب از آن به سايت وصل شده است زبان سايت اتوماتيك تغيير مي كند.

قالب يا Template

صفحات يك سايت در قالبي كلي طراحي مي شود كه مطالب سايت در اين قالب و در صفحات مختلف جاي مي گيرد. به اين قالب كه طراحي كلي سايت را شامل مي شود Template مي گويند.

طراحی وب سایت خود را به ما بسپارید.


بهینه سازی وب

طراحی گرافیک وب